چه می کنیم که کارمندان و کارکنان جوان مجبور به استعفا می شوند؟

0
چه می کنیم که کارمندان و کارکنان جوان مجبور به استعفا می شوند؟
چه می کنیم که کارمندان و کارکنان جوان مجبور به استعفا می شوند؟

پاراف چه می کنیم که کارمندان و کارکنان جوان مجبور به استعفا می شوند؟ : به نظر شما آیا مزایای خوب و عالی شغلی تعیین کننده میزان رضایت شغلی کارمندان و بخصوص کارمندان جوان است؟ دیگر عوامل آیا نقشی تعیین کننده تر ندارند؟

*** ضعف در برقراری ارتباط:

یکی از اولویت‌های اصلی جوان، برقراری ارتباط سازنده و به موقع با مدیر و کارکنان است. آنها تشنه دریافت بازخورد و همیشه به دنبال راهی برای پیشرفت هستند. برای آنها گزارش عملکرد سالانه کافی نیست. آنها بازخورد دائمی می‌خواهند. با آغوش باز از برقراری ارتباط با جوان  استقبال کنید و بازخوردی ارائه کنید که شفاف و مختصر باشد. اگر نتوانستید این دو نکته را رعایت کنید، منتظر باشید که یک روز کارمند جوان شما وسایل خود را جمع کند و برای همیشه برود.

*** نادیده گرفتن عملکرد مثبت جوانان:

هیچ چیز برای جوان  مهم‌تر از این نیست که از عملکرد مثبتش قدردانی شود. اما برای قدردانی از او، فرستادن یک کارت پستال یا تقدیرنامه کافی نیست. قدردانی از هر یک از جوانان باید به شیوه‌ای متفاوت و منحصربه‌فرد باشد. از این طریق شما نشان می‌دهید که برای عملکرد موفق او ارزش قائلید. قدردانی شما برای او یک «تجربه» است، تجربه‌ای که انگیزه او را برای تلاش بیشتر افزایش می‌دهد.

*** فقدان چشم‌انداز و اجرا:

جوانان، سخت تحت تاثیر رهبران توانمندند. آنها برندی را خریداری می‌کنند که به آن ایمان دارند. پس تعجبی ندارد اگر در زندگی حرفه‌ای خود نیز هدفمند باشند. آنها مایلند بدانند که رسالت یک سازمان چیست و آیا این رسالت در تمامی سطوح سازمان اجرا می‌شود یا خیر. رسالت سازمان را برایشان مو به مو شرح دهید و بگویید نقش هر یک از افراد در نیل به اهداف سازمانی چیست. به عنوان یک مدیر، پیام خود را به درستی منتقل کنید و تلاش کنید تا پیام شما در سراسر سازمان اجرایی شود. طوری مدیریت کنید تا کارکنان از شما الهام بگیرند.

*** سیاست‌ها و فرآیندهای منسوخ:

جوان با پیروی از مقررات مشکلی ندارد به شرطی که قوانین و مقررات منطقی و هدفمند باشند. اما اگر سیاست‌های شما کهنه و از کارافتاده‌اند، انتظار نداشته باشید جوان  تا ابد در مجموعه شما کار کنند. مقرراتی مثل «استفاده از شبکه‌های اجتماعی سر کار ممنوع» برای این جوانان اصلا خوشایند نیست. آنها تا جایی از قوانین شما پیروی می‌کنند که بدانند چرا و چگونه باید از این قوانین پیروی کنند. سیاست‌های شما باید شفاف و به‌ روز باشد. در غیر این صورت تعجب نکنید اگر دیدید که کارمند جوان شما در حال فرستادن رزومه‌اش به سازمان‌هایی است که سیاست‌های آنها سنجیده و مطابق با تحولات عصر حاضر است.

*** یکنواختی:

یکنواختی چیست؟ یکنواختی یعنی کارکنان دچار روزمرگی شوند یا احساس کنند در شغل فعلی آنها جایی برای پیشرفت وجود ندارد. اگر جوان  آنقدر در فعالیت‌های روزمره غرق شود که هدف اصلی خود را گم کند شغل خود را ترک خواهد کرد. جوان  در فعالیت‌های روزمره خود به دنبال تنوع است. برای آنها توضیح دهید که چگونه فعالیت‌های روزانه آنها در پیشبرد اهداف سازمانی موثر است و به آنها اجازه دهید تا هنگام تصمیم‌گیری‌ها نظرات خود را مطرح کنند. بدین ترتیب آنها احساس می‌کنند که ارزشمندند. برای آنها بستری ایجاد کنید تا بتوانند پیشرفت کنند چرا که براساس مطالعات آماری، علت اصلی استعفای ۷۵ درصد از جوانان، عدم پیشرفت شغلی است.

برای جوان  فرصت‌هایی فراهم کنید تا بتواند استعدادهای خود را بروز دهد. جوان  سرمایه ارزشمندی است. این استعدادها را آسان از دست ندهید. در سالی که گذشت، بیشترین جمعیت نیروی کار جهان را جوانان این نسل تشکیل می‌دادند. برای حفظ و ترغیب آنها همین حالا دست به‌کار شوید. از آنها بخواهید تا درباره سیاست‌ها و شیوه مدیریتی شما بازخورد ارائه دهند. صدای نیروی کار جوان را بشنوید. آنها دوست دارند دیده شوند و صدایشان شنیده شود. اگر یکی از کارکنان شما تصمیم به استعفا گرفت، دلایلش را جویا شوید. این به شما کمک می‌کند تا از دغدغه‌های نیروی کار جوان باخبر شوید. با رعایت این نکات عملکرد ارتقا می‌یابد و نرخ ریزش نیروی کار کاهش خواهد یافت. اینها دغدغه‌های اصلی یک نیروی کار جوان است، نه مزایای شغلی.دنیای اقتصاد.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید